Nariko z "Heavenly Sword" pojawi się w piekle?

5 października 2010

Pamiętacie jedną z pierwszych gier na PS3, czyli Heavenly Sword? Ostatnio otrzymaliśmy wskazówki, jak potencjalnie mógłby wyglądać sequel.

Każdy kto grał w tą produkcję (i pokonał ostatniego, bardzo trudnego bossa) zna zakończenie historii Nariko i tytułowego Niebiańskiego Miecza. I jak od początku wiedzieliśmy, nie jest to opowieść z happy-endem. Szef Ninja Theory, Tameem Antoniades podczas jednego z wywiadów podzielił się swoją wizją odnośnie dalszych losów postaci z pierwszej części. „Mam pomysł, że Nariko znajduje się uwięziona w piekle z powodu duchów powiązanych z mieczem.” Kai także byłaby grywalną postacią według Antoniadesa.- „Kai znajdowałaby się w realnym świecie i mogła kontaktować z Nariko, pomagając jej uwolnić duszę.” Pomiędzy dwoma światami istniałaby różnica czasowa – dzień w piekle dla Nariko byłby rokiem dla jej przyjaciółki, tak więc pod koniec rozgrywki ta ostatnia z nastolatki przeistoczyłaby się w starszą kobietę. 

W tej chwili studio z Wielkiej Brytanii pracuje nad dodatkiem DLC do ich najnowszej produkcji Enslaved. Zajmuje się także reebootem serii Devil May Cry – poznamy młodszego, zupełnie innego Dantego. Ale „nigdy nie należy mówić nigdy” odnośnie Heavenly Sword 2 (link do newsa o tym tutaj).

blog comments powered by Disqus