Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa

okładka
Gatunki gry: familijna, przygodowa
Wydawca polski: CD Projekt
Wydawca oryginalny: Disney Interactive
Data wydania polskiego: 9 grudzień 2005
Data wydania oryginału: 11/2005

Gra komputerowa powstała na podstawie filmu i popularnej serii książek dla dzieci i młodzieży autorstwa C.S.Lewisa, które wprowadzają czytelników w świat wielkiej magii i niezapomnianej przygody. Podczas wakacji spędzanych w tajemniczym domu znajomego profesora rodzeństwo Łucja, Zuzanna, Edmund i Piotr Pevensie znajdują zaczarowaną szafę. Za drzwiami tej szafy kryje się magiczna kraina - Narnia. Czar rzucony przez Białą Czarownicę, która rządzi krainą, sprawił, że w pięknej Narnii panuje od 100 lat nieustanna zima. Siły zła może pokonać tylko lew Aslan, na którego czekają wszyscy Narnijczycy. Stara przepowiednia mówi, że Białą Czarownicę uda się pokonać tylko z pomocą synów Adama i córek Ewy. Gdy mała Łucja przechodzi przez zaczarowaną szafę i zjawia się w Narnii, budzi się nadzieja w kres panowania złej Czarownicy.

Gra Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa przenosi w niezwykły świat Narnii, gdzie w każdym zakątku na odważnych czeka wielka przygoda. Wcielając się w Łucję, Zuzannę, Edmunda lub Piotra, gracz może przeżyć niesamowite przygody po drugiej stronie zaczarowanej szafy - poznać Narnię i jej mieszkańców, odnaleźć Aslana i pomóc mu pokonać Białą Czarownicę. Połączenie niecodziennych zdolności rodzeństwa Pevensie pozwoli zniszczyć wielką armię ogrów, minotaurów i innych, równie groźnych, sług Białej Czarownicy.

Rozbudowana fabuła gry zapewnia wiele godzin wspaniałej zabawy dla młodszych i starszych wielbicieli magii i wielkich przygód!


Język gry: Polski
Tryby gry: Multi player, Single player
Dostępna platforma: PC
Systemy operacyjne: Windows 2000, Windows ME, Windows XP
Minimalne wymagania sprzętowe:
  • procesor: 1,5 GHz
  • pamięć: 256 MB
  • grafika: 64 MB zgodna z DirectX 9
  • hdd: 4 GB
Liczba cd w pudełku: 4blog comments powered by Disqus